Xiaomi Mi 10 Pro to nowy telefon Xiaomi

2020-04-22

Xiaomi Mi 10 Pro to nowe, wysokiej klasy urządzenie chińskiego producenta, oferujące najlepsze specyfikacje, w tym nowy, najwyższej klasy chipset Snapdragon 865 Qualcomm i 6,67-calowy wyświetlacz o rozdzielczości FHD +. Nowy flagowiec wykorzystuje sprzęt bardzo podobny do zeszłorocznego, mocno uderzającego Mi CC9 Pro Premium Edition - podstawowy obiektyw 108MP z dużą matrycą 1 / 1.33, w połączeniu z ultra-szerokim aparatem 20MP i podwójnymi teleobiektywami dla zoptymalizowanej wydajności w szerokim zakresie powiększenia.
Moduł krótkiego zasięgu jest wyposażony w obiektyw o ogniskowej 50 mm i czujnik 12 MP. (W celu zwiększenia współczynnika powiększenia aparat używa modułu 8 MP z obiektywem równoważnym 94 mm).

W tym roku przypada 10. rocznica Xiaomi w branży smartfonów. Czy Mi 10 Pro jest odpowiednim urządzeniem do świętowania okazji? Przeczytaj naszą pełną recenzję aparatu, aby się dowiedzieć.

Najważniejsze dane aparatu:

108MP, czujnik 1 / 1,33 cala obiektyw o przysłonie f / 1,69, OIS (rozdzielczość wyjściowa 25MP) Krótki teleobiektyw: 12 MP, czujnik 1 / 2,6 cala z odpowiednikiem 50 mm, obiektyw o przysłonie f / 2 Długi teleobiektyw: 8 MP, czujnik 1 / 4,4 cala z odpowiednikiem 94 mm, obiektyw o przysłonie f / 2, OIS Ultra-szeroki: 20MP, 1 / 2.8-calowy czujnik z 16 mm odpowiednikiem przysłony f / 2.2 Chipset Qualcomm Snapdragon 865


Xiaomi Mi 10 Pro osiąga znakomity wynik DXOMARK Camera wynoszący 124, co czyni go nowym liderem w naszym rankingu jakości obrazu aparatu w smartfonie. Ogólnie rzecz biorąc, wyniki obrazów są dość podobne do zeszłorocznej wersji CC9 Pro Premium Edition, ale dzięki bardziej wydajnemu chipsetowi Snapdragon 865 i udoskonalonemu tuningowi (szczególnie pod względem renderowania tekstur, wydajności w nocy i ostrości ), wydajność Mi 10 Pro jest doskonała zarówno w przypadku zdjęć, jak i filmów, dopasowując obecny wysoki wynik dla pierwszego i ustanawiając nowy najlepszy dla drugiego.


Podczas robienia zdjęć ekspozycja na cel jest stabilna i dokładna; Co więcej, Xiaomi poprawiło zakres dynamiki w porównaniu do zeszłorocznej edycji CC9 Pro Premium, z nieco mniejszym przycinaniem podświetlenia w trudnych scenach o wysokim kontraście i lepszym przetwarzaniem HDR w jasnych warunkach na zewnątrz i w typowych warunkach wewnętrznych.


Kolor jest ogólnie doskonały, z dokładnym balansem bieli podczas fotografowania na zewnątrz w jasnym świetle i w pomieszczeniach.


Mi 10 Pro jest w stanie uchwycić doskonałe szczegóły i przy 85 punktach zdobywa nowy najlepszy wynik dla tekstury. Wydajność znów jest bardzo podobna do CC9 Premium Edition, ale Mi 10 Pro ma tylko przewagę z niewielką poprawą, która jest najbardziej zauważalna w słabym świetle. W poniższym przykładzie jasnego światła możesz zobaczyć, jak Mi 10 Pro jest w stanie wycisnąć niewielką ilość dodatkowych szczegółów ze sceny w porównaniu do Mate 30 Pro 5G. CC9 Pro Premium Edition jest bardzo blisko, ale nieznacznie niedoświetla obiektów na tym zdjęciu


Mi 10 Pro również bardzo dobrze radzi sobie z szumami, ale niektóre delikatne szumy luminancji są zwykle widoczne w obszarach cienia kadru, szczególnie podczas fotografowania w warunkach wewnętrznych. Hałas jest zasadniczo na tym samym dobrym poziomie, co ogólnie w CC9 Pro Premium Edition, a Mi 10 Pro zapewnia doskonałą równowagę tekstury i hałasu. Mi 10 Pro również dobrze radzi sobie z hałasem, ale niektóre delikatne szumy luminancji mają tendencję do być widoczne w obszarach cienia kadru, szczególnie podczas fotografowania w warunkach wewnętrznych. Hałas jest zasadniczo na tym samym dobrym poziomie, co ogólnie w wersji CC9 Pro Premium Edition, a Mi 10 Pro zapewnia doskonałą równowagę tekstury i hałasu.


Wydajdnć autofokusa Mi 10 Pro jest bardzo dobra i bardzo zbliżona do tego, co widzieliśmy już w CC9 Pro Premium Edition. W naszych testach laboratoryjnych system autofokusa był konsekwentnie dokładny i szybki, aby zablokować zarówno długie, jak i krótkie opóźnienia po rozogniskowaniu.


Ale w naszych prawdziwych testach znaleźliśmy punkt do skrytykowania: czasami na twarzach zauważalne są niewielkie błędy ostrości, z punktem ostrości ustawionym za twarzą w kierunku tła (możesz to zauważyć na zdjęciu portretowym z powrotem w sekcji kolorów , na przykład). Jest to niewielka wada niezwykle dużego czujnika obrazu Xiaomi, ponieważ jego węższa głębia ostrości sprawia, że drobne błędy ostrości są bardziej zauważalne w zdjęciach niż w zdjęciach z konkurencyjnych urządzeń z mniejszymi czujnikami.


Mi 10 Pro jest wyposażony w ultra-szeroki aparat, który jest świetną opcją do robienia zdjęć krajobrazów i pejzaży miejskich. Z obiektywem równoważnym 16 mm jest zerszy niż Huawei Mate 30 Pro i na tym samym poziomie, co najnowsze iPhone'y.


Jeśli chodzi o jakość obrazu, Xiaomi udało się poprawić poziom szczegółowości i przetwarzanie HDR w porównaniu z CC9 Pro Premium Edition, dzięki czemu urządzenie jest bardzo dobrą opcją dla obrazów szerokokątnych i osiąga wspólnie najlepszy wynik w kategorii szerokokątnych Samsung Galaxy Note 10+. Ogólny efekt jest bardzo dobry dla bardzo szerokiego obrazu, a ekspozycja jest dokładna z przyzwoitym zakresem dynamicznym. Niektóre przycinanie podświetlenia może nadal występować, a HDR może czasami wyglądać trochę nienaturalnie, ale ultra-szeroki Xiaomi jest jednak jednym z najlepszych, jakie przetestowaliśmy do tej pory.

Podobnie jak CC9 Pro Premium Edition, Mi 10 Pro jest wyposażony w kamery z podwójnym zoomem, ale ich wydajność została jeszcze poprawiona, dzięki czemu uzyskał nowy najlepszy wynik 110 w kategorii Zoom. Lepsze odwzorowanie szczegółów i tekstur.Wydajność nocna nowego modelu ponownie pokazuje poprawę w stosunku do CC9 Pro Premium Edition, z lepszym zakresem dynamicznym i szczegółami. Ogólne renderowanie szczegółów w słabym świetle jest doskonałe, ale w bardzo słabym świetle zdjęcia mogą być niedoświetlone, a ekspozycja może być nieoptymalna w portretach z lampą błyskową, co utrzymuje Xiaomi na pierwszym miejscu w kategorii Noc.


Ogólnie rzecz biorąc, materiał wideo Mi 10 Pro pokazuje przyjemny kolor, dobrą ekspozycję i bardzo dobre szczegóły podczas nagrywania w jasnym świetle lub w typowych warunkach wewnętrznych. Oferuje również szeroki zakres dynamiczny, który pomaga podczas nagrywania trudnych scen o wysokim kontraście. Jego zasięg nie jest tak szeroki, jak w wiodącym w swojej klasie iPhone'ie 11 Pro Max, ale jest blisko i jest lepszy niż w najnowszych modelach Samsunga - z których wszystkie są doskonałe do wideo.


System autofokusa jest szybki i dokładny we wszystkich warunkach oświetleniowych, ale podobnie jak w przypadku zdjęć, większy czujnik obrazu Xiaomi oznacza, że niewielkie błędy ostrości są bardziej zauważalne w materiale Mi 10 Pro niż w filmach z kamer z mniejszymi czujnikami; jest to szczególnie prawdziwe w niektórych scenach, w których twarze mogą wyglądać na nieco miękkie. Autofokus jest jednak doskonały, a nawet ma korekcję pola widzenia, która sprawia, że operacje zmiany ostrości są znacznie mniej zauważalne w klipach wideo niż w przypadku większości innych urządzeń.


Jeśli ktoś by nadal potrzebował przekonania, że Xiaomi jest jednym z najlepszych projektantów kamer w branży mobilnej po znakomitej wydajności Mi CC9 Pro Premium Edition pod koniec ubiegłego roku, Mi 10 Pro powinien zdecydowanie umocnić reputację Xiaomi. Pomimo zastosowania bardzo podobnego sprzętu do przetwarzania obrazu jak edycja Premium, Xiaomi udało się ulepszyć Mi 10 Pro w kilku kluczowych obszarach, dzięki połączeniu udoskonalonego strojenia i przyspieszenia przetwarzania chipsetu Snapdragon 865.

Komentarze

Postów nie znaleziono

Napisz opinię