Jaki jest Redmi 8A?

2020-04-22

Redmi 8A jest bez wątpienia jednym z najlepszych telefonów z serii Redmi A wprowadzonych przez Xiaomi do tej pory. Większość telefonów z serii Redmi A wprowadzonych w przeszłości było nudnych i nijakich. W konstrukcji tych telefonów nie było żadnego powiewu świeżości. Redmi 8A, na szczęście, jest inny. Z Redmi 8A, firma przynosi do telefonu, co nazywa "Aura Wave Grip" projekt z teksturowanego tyłu, większy ekran i baterię, lepsze aparaty fotograficzne, i więcej pamięci RAM i przechowywania. W porównaniu do poprzednika - Redmi 7A - Redmi 8A jest dobrze unowocześniony w prawie wszystkich aspektach.


Redmi 7A był nudnym smartfonem, jeśli chodzi o design. Tego samego nie można powiedzieć o Redmi 8A. Najnowszy podstawowy smartfon Xiaomi Redmi 8A wygląda inaczej i jest wspaniały. Redmi 8A jest wyposażony w konstrukcję Aura Wave Grip, czego nie widzieliśmy wcześniej w żadnym z telefonów Xiaomi. Konstrukcja Aura Wave oferuje dobrą przyczepność, dzięki czemu telefon nie wymyka się zbyt często z rąk. Ma również teksturę, która nadaje wyrazistości.


Konstrukcja obudowy zwiększa ogólną estetykę smartfonu. Ta konstrukcja nie tylko sprawia, że Redmi 8A wygląda atrakcyjnie i niepowtarzalnie, ale także rozwiązuje poważny problem - jest nim problem tłustych smug i odcisków palców, które są widoczne na plastikowych korpusach telefonów budżetowych kilka minut po rozpoczęciu korzystania z nich. Ze względu na fakturę pleców, smugi te nie pojawiają się na Redmi 8A i przez większość czasu telefon wygląda na czysty i nieskazitelny.


Z przodu Redmi 8A posiada notcha w kształcie kropki, które sprawia, że ramki wyglądają na szczuplejsze w porównaniu z poprzednimi modelami. W porównaniu z Redmi 7A, nowy telefon Redmi jest wyposażony w większy, 6,22-calowy ekran. Z przodu telefonu znajduje się zabezpieczenie w postaci szyby Gorilla Glass 5. Dobrze to widzieć na telefonie, który jest tak przystępny cenowo.


Ekran Redmi 8A jest dość jasny w większości warunków oświetleniowych. Jest wystarczająco jasny, aby użytkownicy mogli czytać teksty w domu lub w słabym świetle, ale w bezpośrednim świetle słonecznym wygląda na przyciemniony. W takim przypadku jest to problem z ekranami w telefonach budżetowych. Kąty widzenia są również dość dobre, ale mogło być lepiej. Redmi 8A zawiera obsługę odblokowania twarzy, która odblokowuje telefon dość szybko. Nie ma czujnika odcisków palców.

Za swoją cenę Redmi 8A robi porządne zdjęcia. Redmi 8A jest wyposażony w jeden aparat z przodu i z tyłu. Z tyłu Redmi 8A korzysta z tego samego aparatu co Poco F1. Innymi słowy, z tyłu smartfonu znajduje się przetwornik obrazu Sony IMX363 o rozdzielczości 12MP. Z przodu Redmi 8A jest wyposażony w przetwornik obrazu 8MP.Redmi 8A rejestruje porządne ujęcia portretowe z dużą ilością szczegółów i odpowiednio rozmytym tłem. Aparat Redmi 8A posiada również wiele funkcji AI. Często robiłem zdjęcia z włączonym trybem HDR, ale w tym trybie Redmi 8A potrzebuje trochę czasu na obróbkę zdjęć. Redmi 8A robi również przyzwoite selfies, jeśli nie wspaniałe. Szczegóły wyglądają dobrze w autach. Tryb portretowy daje dobre rezultaty z odpowiednio rozmytym tłem i dość wyraźnymi krawędziami.


Redmi 8A jest zasilany przez ten sam procesor, który pracuje wewnątrz Redmi 7A. Jest to procesor Qualcomm Snapdragon 439. W ciągu jednego tygodnia pracy z Redmi 8A uznałem telefon za dość dobry, jeśli chodzi o ogólną wydajność. Redmi 8A bardzo dobrze radzi sobie z podstawowymi grami, takimi jak Temple Run i Subway surfer. Muszę wspomnieć, że telefon nie czuje się zbyt gładki i wolny od opóźnień, ale też nie jest zbyt wolny.


Redmi 8A z łatwością utrzymuje się przez prawie 1,5 dnia za jednym razem. Używałem smartfonu do przeglądania serwisów społecznościowych takich jak Facebook i Twitter, wysyłania wiadomości na WhatsApp, wykonywania połączeń, oglądania filmów na YouTube i innych. Grałem też w podstawowe gry, takie jak Subway surfer i Temple run. Redmi 8A jest wyposażony w potężną baterię 5000mAh. Jest to pierwszy smartfon z serii Redmi A, który został wyposażony w tak dużą baterię. Na pamiątkę poprzednika aka Redmi 7A zawiera baterię 4000mAh podobną do serii Redmi Note 7.


Oprócz dużego akumulatora 5000mAh, Redmi 8 posiada również USB typu C i obsługę szybkiego ładowania. Po raz pierwszy telefon Redmi z serii A posiada port USB typu C, a nie micro USB. Kolejny dobry fragment o dziale baterii Redmi 8A to 18W wsparcie szybkiego ładowania. Należy zauważyć, że użytkownicy będą musieli kupić 18W szybkiej ładowarki oddzielnie od Mi.com dla szybszego ładowania. Użyłem 18W szybkiej ładowarki od Xiaomi do ładowania Redmi 8A i pełne naładowanie zajęło około 1,5 godziny.

Komentarze

Postów nie znaleziono

Napisz opinię