Mi Robot Vaccum Cleaner

2020-04-22

Robot czyszczący zamiast standardowego odkurzacza? Oczywiście, jest to możliwe! Dzięki firmie Xiaomi także w strefie budżetowej. Mowa o Mi Robot Vaccum Cleaner, autonomicznym odkurzaczu-robocie sterowanym smartfonem. Te małe, szykowne urządzenie pozwoli nam utrzymać porządek na bierząco a także przywrócić dywanom świeżość.


Pierwszą zaletą odkurzacza jest jego rozmiar 34,5cm szerokości oraz 9,6cm wysokości pozwalający na łatwe manewry między meblami. jest w stanie wjechać w otwory o wysokości 9,7cm, 1mm wymagany jest aby zapewnić przejazd. Skręty jest w stanie wykonywać w miejscu co dalej zwiększa jego możliwości manewrowe. Wysokość progu jaki może pokonać to 1,5cm więc futryny czy grubsze dywany nie stanowią dla niego problemu dzięki napędowi z funkcją regulacji wysokości. Przy dywanach należy jednak uważać na wykonane w typie Shaggy/inne z długim włosiem. Może ono utknąć w kółkach robota i w rezultacie go unieruchomić.


12 sensorów w tym wysokiej klasy sensor laserowy zapewniają ciekawe z punktu widzenia technicznego opcje, jak na przykład skanowanie pomieszczenia w celu lepszej orientacji przy późniejszych przejazdach i wysyłanie stworzonej mapy na smartfona. Umożliwia nam to podgląd trasy robota na bierząco, dzięki czemu będziemy wiedzieli które części lokalu zostały już wyczyszczone. Z poziomu aplikacji możemy także nadzorować stan zużycia części zamiennych urządzenia, zmieniać tryb jego pracy na jeden z czterech dostępnych ( Cichy-Standard-Maksymalna Prędkość-Turbo), bądź dodawać go do scenariuszy automatyzacji, a także rozkazać mu wyczyścić dany obszar mieszkania. Robot nie obsługuje niestety stałych ścian wirtualnych, jeśli chcemy upewnić się że robot nie wjedzie w dane miejsce, konieczny będzie zakup taśmy magnetycznej którą przyklejamy w miejsce, gdzie chcemy aby urządzenie widziało ścianę. W zestawie z robotem znajduje się także minimalistyczna stacja dokująca, do której robot wraca po skończonym cyklu sprzątania oraz jest utrzymywany w stanie czuwania. Pojemna bateria sprawia że do stacji dokującej skieruje się jedynie po skończonym sprzątaniu, gdyż wystarcza ona na 2,5h pracy bądź odkurzenie 250m2. Jeśli jednak mamy większe wymagania co do czasu pracy, Mi Vaccum nadal bez problemu jest w stanie je wykonać, w chwili spadku poziomu baterii do 20% wraca do stacji, ładuje się do momentu pełnego naładowania i wznawia cykl sprzątający.


Podczas pobytu w stacji będzie można także opróżnić pojemnik na kurz. Odbywa się to w prosty i pozbawiony bałaganu sposób, wyjmując pojemnik, otwierając zatrzask i wysypując zawartość do kosza. Nieczystości do owego pojemnika zasysane są z bardzo przyzwoitą siła 1800Pa za pomocą silnika o mocy znamionowej 55W, wysyanie z dywanów o krótkim włosiu piachu, zbieranie sierści zwierząt czy innych codziennych zanieczyszczeń jest szybkie i skuteczne. Pomaga mu w tym szczotka kątowa służąca do zamiatania zanieczyszczeń z kątów pomieszczenia oraz spod mebli w kierunki głównej truboszczotki odkurzacza. Wszystko to przy wynoszącym 68 db poziomie hałasu, co jest przyzwoitym wynikiem na rynku autonomicznych odkurzaczy.


Podsumowując, jeśli ktoś potrzebuje pomocy przy utrzymywaniu domu w czystości, bądź chce po ciężkim dniu pracy powierzyć to robotowi, Mi Robot Vaccum Cleaner jest idealnym rozwiązaniem.


Komentarze

Postów nie znaleziono

Napisz opinię