Poznaj Xiaomi Mi 10 5G – technologia premium w rozsądnej cenie.

2020-09-01

  Xiaomi Mi 10 Pro posiada całkowicie szklany telefon jest dostępny w kolorze niebieskim lub białym z metalicznym matowym wykończeniem. Mierzy 6,40 na 2,94 na 0,35 cala (HWD). Na froncie telefonu dominuje zakrzywiony 6,67-calowy wyświetlacz AMOLED o częstotliwości odświeżania 90 Hz. Rozdzielczość wynosi 2340 na 1080, co daje niezłą, ale niezwykłą gęstość pikseli wynoszącą 386 pikseli na cal. Wyświetlacz jest ostry i bardzo jasny, dzięki czemu jest dobrze widoczny w bezpośrednim świetle słonecznym, a wierność kolorów jest doskonała.

  Z tyłu telefonu znajduje się pionowy stos aparatów i lampa błyskowa w lewym górnym rogu. Głośnik znajduje się na górnej krawędzi telefonu, a na dole znajduje się inny głośnik, port ładowania USB-C i gniazdo karty SIM. Lewa strona jest odsłonięta, a rocker głośności i przycisk zasilania znajdują się po prawej stronie. Oba zapewniają satysfakcjonujące wrażenia dotykowe po naciśnięciu. Mi 10 Pro 5G jest wyposażony w ekran Gorilla Glass 5.

  Jakość dźwięku, połączeń i sieci - Mi 10 Pro 5G obsługuje pasma LTE 1/2/3/4/5/7/8/20/28/32, a także pasma poniżej 6GHz 5G n1 / n3 / n7 / n77 / n78. Modem X55 telefonu obsługuje modulację 4x4 MIMO i 1024-QAM, zapewniając najszybsze obecnie dostępne prędkości sieciowe. Posiada również specyfikację HPUE, która umożliwia telefonom wysyłanie silniejszych sygnałów radiowych w celu poprawy zasięgu i wydajności, a także HORxD dla lepszej jakości sygnału i niezawodności.

  Jakość połączeń jest doskonała. Maksymalna głośność w słuchawce wynosi 78 dB, co powinno być wystarczająco głośne, aby usłyszeć w większości sytuacji. Jakość połączeń była krystalicznie czysta podczas testów, a redukcja szumów działała dobrze.

  Przy maksymalnej głośności 84 dB głośniki stereo Mi 10 Pro nie są wyjątkowo głośne, ale są najlepsze, jakie słyszeliśmy na smartfonie. Dzięki przetwornikom skierowanym do góry i dołu telefon oferuje szeroką i wciągającą scenę dźwiękową. Barwa jest ciepła i bogata, a góra i środek są dobrze reprezentowane. Obsługiwane są LDAC i LHDC - jedyne dwa kodeki, które otrzymały certyfikat Hi-Res Audio Wireless od stowarzyszenia Japan Audio. Jeśli chodzi o łączność, telefon zawiera również dwuzakresowe Wi-Fi 6, Bluetooth 5.1 i NFC. 

  Aparaty - cztery obiektywy aparatu znajdują się z tyłu Mi 10 Pro 5G. Główny obiektyw 1 / 1,33-calowy ma taktowanie 108 MP i ma aperturę f / 1,69 wraz z optyczną stabilizacją obrazu (OIS). Dostępny jest także krótki teleobiektyw 12 MP z przysłoną f / 2,0, długi teleobiektyw 8 MP z przysłoną f / 2,0 i OIS oraz ultraszerokokątny czujnik 20 MP z przysłoną f / 2,8. Matryca 108 MP zapewnia taki sam widok, jak pełnoklatkowy obiektyw 25 mm. Oferuje dwukrotny zoom cyfrowy i sprawdza się w każdych warunkach oświetleniowych. Nasze zdjęcia testowe przy świetle dziennym były ostre i miały doskonały zakres dynamiczny. Równie ważny był balans bieli i dokładność kolorów. Podczas gdy wiele aparatów smartfonów ma tendencję do przesycania się podczas przetwarzania, aby uzyskać bardziej żywe zdjęcia, Mi 10 Pro oferuje dokładniejsze odwzorowanie chwili. Zdjęcia w słabym świetle są również doskonałe z czujnikiem 108 MP.

  Ultraszerokokątny obiektyw 20 MP HDR ma pole widzenia 117 stopni i należy do najlepszych, jakie widzieliśmy na smartfonie. W dobrym świetle wykonuje zdjęcia niemal idealne, z ostrymi szczegółami i bez zniekształcenia krawędzi, które często widzimy na innych ultraszerokokątnych obiektywach. Zdjęcia w słabym świetle również są solidne. Teleobiektywy 8MP i 12MP współpracują ze sobą, zapewniając do 10-krotny zoom. Przy 1xi 2x obiektyw 12 MP wykonuje większość ciężkich prac. Chociaż brakuje mu OIS, zdjęcia mają doskonałą głębię ostrości i odwzorowanie kolorów. Drobne szczegóły są wyraźne na normalnych zdjęciach, a w trybie portretowym można uzyskać naturalnie wyglądający efekt bokeh.

  Zdjęcia makro z obiektywem 8 MP rejestrują wiele szczegółów i mają doskonały efekt bokeh. Zdjęcia wykonane z 5-krotnym zoomem wyglądają spektakularnie, bez zauważalnej utraty szczegółów. Przy pewnej dłoni zdjęcia z 10-krotnym zoomem są również solidne, chociaż występuje niewielka utrata drobnych szczegółów. Pracując razem, obiektywy Mi 10 Pro 5G mogą powiększać do 50x. Przy 20-krotnym powiększeniu zdjęcia nadal wyglądają dobrze. Przedni aparat działa z zegarem 20 MP z przysłoną f / 2.0.Zdjęcia w dobrym świetle są doskonałe. W trybie portretowym Mi 10 Pro doskonale definiuje obiekt i tworzy naturalny efekt bokeh. 

  Oprócz zdjęć telefon obsługuje wideo 8K przy 30 fps i 4K przy 30 lub 60 fps. Dostępna jest też funkcja bardzo zwolnionego tempa, która rejestruje ruch z prędkością do 960 kl./sw 1080p.Dokładność kolorów jest doskonała, telefon nie gubi klatek, nawet podczas szybkiego panoramowania. Stabilizacja jest dostępna w 4K i działa bardzo dobrze. Mi 10 Pro jest dostarczany z chipsetem Qualcomm Snapdragon 865. Dostępne są trzy różne konfiguracje pamięci RAM i pamięci masowej, zaczynając od 8 GB pamięci RAMi 256 GB pamięci, z czego 235 GB jest dostępne po wyjęciu z pudełka. Istnieją również modele z 12 GB pamięci RAM i 256 GB lub 512 GB pamięci. Żaden nie ma opcji przechowywania zewnętrznego.Telefon jest zasilany baterią 4500 mAh. W naszym teście rozładowania baterii, który przesyła wideo HD przez Wi-Fi z pełną jasnością, trwał 11 godzin i 18 minut. 

  Kiedy potrzebujesz ładowania, Mi 10 Pro 5G obsługuje ładowanie przewodowe 50W i jest dostarczany z uniwersalnym adapterem 65 W, którego można używać do ładowania laptopów i innych akcesoriów. Obsługuje również ładowanie bezprzewodowe 10W w standardzie Qi i ładowanie bezprzewodowe 30 W za pomocą zastrzeżonej podkładki do ładowania bezprzewodowego Xiaomi, a także ładowanie wsteczne 10 W do używania samego telefonu do zasilania obsługiwanych akcesoriów.

  Oprogramowanie - Mi 10 Pro jest dostarczany z Androidem 10 z nakładką Xiaomi MIUI 11. Chociaż niestandardowy interfejs użytkownika Xiaomi został udoskonalony, jest to odejście od standardowego Androida. Domyślnie pasek nawigacyjny, menu ustawień i ikony wyglądają inaczej, ale możesz użyć aplikacji Motywy Xiaomi, aby w znacznym stopniu dostosować prawie wszystko w telefonie. Aplikacja zdalna umożliwia korzystanie z nadajnika podczerwieni wbudowanego w telefon do sterowania telewizorami, dekoderami telewizji kablowej i innymi urządzeniami gospodarstwa domowego, co jest pomocne. Świetny jest Second Space, funkcja, która umożliwia utworzenie prywatnego ekranu głównego, na którym można zainstalować dodatkowe wystąpienia aplikacji. 

  Xiaomi Mi 10 Pro 5G to sprzęt w jakości premium z doskonałymi głośnikami i jednymi z najlepszych parametrów aparatu, jakie można znaleźć na smartfonie.

Komentarze

Postów nie znaleziono

Napisz opinię